შანხაი ჯუნიიმ გახსნა სტანდარტიზებული ოპტიმიზაციის სასწავლო საქმიანობის მთელი პროცესი
ახლახან, კომპანიის მენეჯმენტის დონის კიდევ უფრო გაუმჯობესების მიზნით და სამუშაო ეფექტურობის გასაუმჯობესებლად, შანხაი ჯუნიიმ აქტიურად ჩაატარა პროცესის სტანდარტიზაციის ოპტიმიზაციის სასწავლო საქმიანობა. ამ საქმიანობის საშუალებით, მიზანია კომპანიის საერთო ოპერაციული ეფექტურობის გაუმჯობესება, ხარჯების შემცირება, მომხმარებელთა კმაყოფილების გაუმჯობესება და ახალი იმპულსების ინექცია საწარმოს მდგრადი განვითარებაში.
საქმიანობის ფონი და მნიშვნელობა
კომპანიის ბიზნესის სწრაფი განვითარებით, თავდაპირველი სამუშაო პროცესისა და მართვის რეჟიმში თანდათანობით გამოავლინეს ისეთი პრობლემები, როგორიცაა არაეფექტურობა და ცუდი კომუნიკაცია, რაც სერიოზულად ზღუდავს კომპანიის შემდგომ განვითარებას. ამ პრობლემების გადასაჭრელად, კომპანიის მენეჯმენტმა, სიღრმისეული კვლევისა და განმეორებითი დემონსტრირების შემდეგ, გადაწყვიტა დაიწყოს მთელი პროცესის სტანდარტიზაციის შესწავლის პროექტი, რომელიც მიზნად ისახავს თანამშრომლების პროცესის ცნობიერების და თანამშრომლობის უნარის სრულყოფილად გაუმჯობესებას სისტემატური სწავლისა და პრაქტიკის საშუალებით, და ხელი შეუწყოს კომპანიის მართვის დონის გაუმჯობესებას და ოპერაციულ ეფექტურობას.
საქმიანობის შინაარსი
1. ტრენინგი და სწავლა: კომპანია აწყობს ყველა თანამშრომელს, რომ ჩაატარონ მთელი პროცესის სტანდარტიზებული ოპტიმიზაციის ტრენინგი, იწვევს ლექტორებს ლექციების მისაცემად და განმარტავს თეორიული ცოდნისა და პროცესის ოპტიმიზაციის პრაქტიკულ მეთოდებს.
2. გაცვლა და დისკუსია: ყველა დეპარტამენტი ახორციელებს გაცვლისა და სადისკუსიო საქმიანობას ჯგუფური ფორმით საკუთარი ბიზნესის მახასიათებლების მიხედვით, იზიარებს შესანიშნავი გამოცდილებას და პრაქტიკას და ერთობლივად განიხილავს პროცესის ოპტიმიზაციის გეგმებს.
3. საბრძოლო სავარჯიშოები: განახორციელეთ ჯგუფებში პროცესის ოპტიმიზაციის ფაქტობრივი საბრძოლო განხორციელება, გამოიყენეთ თეორიული ცოდნა პრაქტიკულ მუშაობაში, გაარკვიეთ არსებული პრობლემები და შესთავაზეთ გაუმჯობესების ზომები.